Polske Lena (Olga Fedori) har fått seg jobb på en flyplass som vaskedame. Der jobber hun sammen med Birdie (Ainsley Howard) som hun stifter et godt vennskap med. En dag rekker ikke Lena bussen sin og Birdie tilbyr husly for natten hos hennes adoptivforeldre som ikke bor langt unna. Det viser seg at mor og far i huset ikke er som normale foreldre.
Denne engelsk filmen er regidebuten til Steven sheil, og en meget god en også som leker litt mellom å være en svart komedie og en torturfilm.
Familiemoro
Denne filmen er meget godt fortalt og har det som trenges for å holde spenningen oppe hele veien. Det meste fungerer godt her. Alt fra skuespill, filmmusikk og regi er absolutt godkjent. Filmens største problem er at det er ganske mange av denne type film der noen blir kidnappet til en dysfunksjonell familie hvor ofret blir torturert og holdt fanget. Således har ikke «Mum & Dad» så mye nytt å by på. Og drar man denne i sammenligning med noen av de bedre av denne type film, som for eksempel «The Texas Chain Saw Massacre» så er denne ganske mild også uten den grusomme atmosfæren vi kjenner fra nevnte film. Dette er altså en god film man så absolutt burde finne både underholdende og engasjerende. Ankerpunktet er bare at det er lite originalitet her – noe som er veldig synd da dette ellers kunne blitt en liten perle.
Filmen er gitt ut på DVD i Norge av Another World Entertainment.
Bilder fra filmen
Regi: Steven sheil
Skuespillere: Perry Benson, Dido Miles, Olga Fedori, Ainsley Howard, Toby Alexander, Micaiah Dring, Mark Devenport, Chris Roebuck, Clare Dyer
Land: England